Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rychlý krém aneb "Díky pane Oetkere!"

23. 4. 2015

Na začátek bych ráda zdůraznila že tuto variantu krému nepoužívám často a když už tak v krajních mezích. Není to z důvodu, že by Oetker dělal nějak špatné výrobky, jen mu prostě nevěřím a navíc poctivý dort by měl mít poctivý krém. 
Ale jak jsem již psala někdy není zbytí- nedostatek času, léto- čas častých výskytů zdrclin viz zde, nebo jste tatínek a pečete s holčičkou :-)


Reklama na Dr. Oetker 2003
(zdroj: youtube.com)

Hořký život zakladatele cukrářských doplňků:
Zakladatel je August Oetker, který získal své vyšší vzdělání studiem přírodních věd v Berlíně a následně ještě přidal doktorát filozofie na univerzitě ve Freiburgu. Začínal tím že si zakoupil lékárnu (hm... zajímavé...).Velice kladl důraz na vybavení své laboratoře, kde měl nejlepší vybavení jaké v té době mohl mít a jeho slogan byl  Kvalita je nejlepší recept“ který (prý) platí dodnes. 
Na trh přišel s výrobkem Kypřící prášek, který se dal skladovat delší dobu, měl neutrální chuť a jeden balíček byl přesně na jeden koláč a navíc byl připraven ihned k použití. 
Jeho výzkumná laboratoř v lékárně neměla více jak 4 metry čtvereční.
Dalším výrobkem byl jedlý škrob Gustin, který se používal jako zahušťovadlo na stravu pro děti a do marmelád. 
Vypuknutí 1. světové války v roce 1914 náhle přeruší úspěšný růst firmy. Syn Augusta Oetkera, Rudolf (* 17. listopadu 1889 v Berlíně), přišel o život 18. března 1916 v bitvě u Verdunu. Jeho ovdovělé ženě se až šest měsíců po této tragické události narodil syn Robert-August. Zakladatel firmy August Oetker umírá o dva roky později.
Až do roku 1944 firma neprosperuje a 
Robert-August Oetker zachraňuje podnik, což se mu podaří. 
Československé hospodyňky se k "zázrakům" Oetkera dostaly až v roce 1923, ale po 2. světové válce byly výrobky opět nedostupné. Znovu se objevily až v roce 1962 a to pouze v prodejnách Tuzex. 
Úplně se Oetker vrací až v roce 1991. 
Dnes řídí firmu Richard Oetker pravnuk zakladatele.  
(zdroj: wikipedia.org)

 

ard_6108670373_original_dmb.jpeg

 (zdroj:programm.ard.de) 

K samotnému výrobku:

Krémová náplň vanilková

Chuťově je vcelku dobrá, ale myslím si, že je ještě lepší když se do ní přidává ovoce nebo čokoláda. Osobně mám zkušenost s banány- bylo to opravdu dobré. Je skutečně během chvilky hotový a vždy mi vyšel.
A protože jsem tak trochu šťouralka, zajímalo mě jak je na tom se složením a světe div se, není to tak hrozné jak jsem čekala:
Podle zdroje zdravapotravina.cz obsahuje nejhorší látku E340 - Monohydrogenfosforečnan draselný, která je na žebříčku č. 2 (nejlepší je 0 nejhorší 6)
blíže zde

kremova-napl-vanilkova.png
(zdroj: oetker.cz)

Recept uvádí 

200ml mléka
2-3 lžíce moučkového cukru
a
míchat, míchat míchat
a
hotovo.

Upřímně řečeno jsem se toho trochu bála, ale skutečně je to v pohodě- jen pozor na to ovoce, trochu se to tím rozředí, takže pokud přidáváte ovoce je dobré tam dát méně mléka.

Dobrý je i když dáte místo mléka smetanu.


Závěrem chci říct, že opravdu to není špatná varianta krému a je na každém člověku, aby ji buď používal či nikoliv, ale já ji mám spíš jako pojistku.